Dieta Motywacja Trening

Nowy Rok – Nowa Ja! Zrób to z głową ;)

Przez na 2 stycznia 2018

Nadszedł Nowy Rok, a z nim słynna akcja: „Nowy Rok – Nowa Ja!”. Tłumy pędzą na siłownie. Ludzie postanawiają się więcej ruszać, zadbać o swoje zdrowie, poprawić samopoczucie czy wygląd. Wszystko fajnie, ale…

Tak jak w styczniu na siłowniach będzie panował tłok, tak pod koniec lutego entuzjazm ćwiczącym opadnie i znów wróci wszystko do normy. I to nie mój wymysł. Taka sytuacja powtarza się co roku, od lat…

Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta.

Większość z Nas rozpoczyna ćwiczenia pod wpływem impulsu, za sprawą noworocznych postanowień, przez nagłą chęć zmian i euforię, że będzie łatwo, szybko i przyjemnie. Jesteśmy przekonani, że to czego chcemy nam się uda! Tylko, że są dwa uda: albo się uda albo się nie uda… A nie udaje się tym, którzy działają bez przygotowanego wcześniej planu.

 

 PO CO MI PLAN?

Jak myślisz? Jakie jest najbardziej popularne postanowienie noworoczne Pań? Ja myślę, że większość z Nas postanawia: „Odchudzam się! Zaczynam dietę, będę ćwiczyć. Schudnę i wreszcie będę zadowolona ze swojego wyglądu!”. Sama, w przeszłości niejednokrotnie robiłam takie „postanowienia”. I niejednokrotnie też, kończyły się one moją klęską. Na początku miałam zapał, siły i ogromną motywację. Jednak z dnia na dzień moja motywacja spadała. Coraz więcej rzeczy kusiło. Coraz mniej cieszyło mnie wyjście na trening. Wzrastała frustracja związana z brakiem widocznych efektów. A wtedy… odpuszczałam. Rezygnowałam, bo tak naprawdę nie wiedziałam co robię. Nie miałam planu działania, nie kontrolowałam postępów, a moje postanowienie nie było odpowiednio sprecyzowane. Powiedziałam: „schudnę!”, ale nie powiedziałam ile?, w jakim czasie?, w jaki sposób? Myślę, że podobne „krótkie przygody z odchudzaniem” przeżyło wiele Kobiet. I jestem niemal przekonana, że powodem ich niepowodzeń było niesprecyzowanie celu oraz nieprzygotowanie planu działania.

JAK ZROBIĆ PLAN?

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytania: CZEGO CHCESZ I DO CZEGO DĄŻYSZ?

Jeśli tak jak w powyższym przykładzie, Twoim celem jest odchudzanie to dalej zastanów się DLACZEGO TEGO CHCESZ?

Jeśli wiesz dlaczego, to spytaj siebie:

  1. Jak dużo chciałabyś schudnąć?
  2. W jakim czasie chcesz to zrobić?
  3. Czy Twój cel jesteś w stanie zrealizować w wyznaczonym przez Siebie czasie? Jeśli nie ( np. ” Chcę schudnąć 30 kg w miesiąc”) to przemyśl cel raz jeszcze i postaraj się go skorygować na tyle, żeby był on realny do osiągnięcia.
  4. W jaki sposób chcesz tego dokonać?
  5. Czy wiesz, jak osiągnąć Twój cel? Jeśli nie, to skąd będziesz czerpać wiedzę na ten temat?
  6. Czy sama jesteś w stanie osiągnąć Twój cel, czy może potrzebujesz pomocy innej osoby ( np. Trenera personalnego, Dietetyka)?

 

ZRÓB TO Z GŁOWĄ!

Jeśli odpowiesz sobie na powyższe pytania, to będziesz miała silne podstawy do dalszego działania. I nie ważne czy zaczniesz samodzielną walkę z kilogramami i centymetrami czy skorzystasz z pomocy specjalisty. Ważne jest to, żebyś w trakcie całego procesu kontrolowała swoje postępy. Wtedy będziesz wiedziała, czy to co robisz daje jakiekolwiek rezultaty.

Przede wszystkim dokonaj pomiarów. Zważ się i zmierz obwody swojego ciała, a następnie zapisz wyniki. Zrób przynajmniej trzy zdjęcia swojej sylwetki ( do fotografii ustaw się przodem, bokiem i tyłem ). Pomiary rób na czczo, a zdjęcia staraj się robić w tym samym miejscu i mniej więcej o tej samej porze ( chodzi tu o jednakowe oświetlenie ). Powtarzaj te czynności raz na dwa tygodnie i obserwuj zmiany 😉

Proste, prawda? 😉

Mam nadzieję, że tym wpisem pomogłam Ci zrozumieć jak mądrze i skutecznie osiągać swoje cele i realizować postanowienia noworoczne dotyczące odchudzania. Wierzę w to, że odpowiedni plan działania pozwoli Ci urzeczywistnić Twoje marzenia, a akcja „Nowy Rok – Nowa Ja” zakończy się sukcesem 🙂

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości – pisz śmiało! Postaram się Ci pomóc 🙂

Fot. Trzecie OKO

 

TAGI
POWIĄZANE WPISY

Dodaj komentarz

Kasia
Białystok, Polska

Cześć! Jestem Kasia – Mama, Żona, Trener personalny i „emerytowana” siatkarka w jednym. Krok po kroku realizuję swoje marzenia. Co dzień staram się być lepszą wersją Siebie :) Chcę zmotywować Cię do działania i pokazać Ci, że skoro Ja mogę spełniać swoje marzenia to TY TEŻ MOŻESZ! Oto Mój Świat – prosty, szczery, pełen emocji. Wchodź! Zapraszam! :)

Kategorie
Znajdź mnie na Facebook
Facebook Pagelike Widget
Archiwa